Kim Kokuyor

Ofis ve İşyerleri

Koku Gerçeği
Çalışmalar, çalışanların limon yağlarına maruz kalmaları halinde büro hatalarında% 54 şaşırtıcı bir azalma olduğunu tespit etti.

Mutlu çalışanlar daha çok çalışır ve daha üretkendir. Olumlu bir ofis ortamı, çalışanlarınızın pazartesi sabahı gelmekten korkmamalarını sağlamanın anahtarıdır. Lorepoint kokulandırma sistemleri, ticari bir ofisi veya mekanı dönüştürme, daha keyifli bir ortam oluşturma, çalışanların verimliliğini teşvik etme ve stresi azaltma yeteneğine sahiptir.

Ofis ve işyerleriniz de Lorepoint kokulandırma sistemlerini kullanarak, potansiyel müşteriler, ziyaretçiler ve çalışanlarınız için harika bir izlenim yaratabilirsiniz, giriş kokusu olarak mükemmel bir deneyim sunabilirsiniz.

Şık ve estetik koku sistemlerimizi , işinize girerken hoş bir koku sağlamak amacıyla bekleme odalarınıza veya lobi alanlarınıza yerleştirebilirsiniz.

Araştırmalar, hoş kokulu alanlarda çalışan kişilerin daha yüksek bir öz verimlilik gösterdiklerini ve verimli çalışma stratejileri benimsemelerinin daha muhtemel olduğunu göstermektedir. Çalışmalar, çalışanların limon ve lavanta kokularına maruz kaldıklarında yazım hatalarının önemli ölçüde azalttığını ve nane gibi kokular dağıldığında hız ve doğrulukta performans artışı olduğunu göstermiştir.

Verimliliği artırmak

İşyerinde molalar sırasında lavanta yayılmasının iş performansının bozulmasını önlediği belirlendi.

Geliştirilmiş çevre

Koku, stresi ve yorgunluğu azaltarak, uyanıklığı ve performans seviyelerini artırarak pozitif bir ortam yaratır.

 

Perakande

Koku Gerçeği

Ayakkabı satışı yapan hoş kokulu bir mağaza ile kokusuz bir mağazanın karşılaştırılması sonucunda, müşterilerin % 84’ünün ayakkabılarını hoş kokulu mağazadan satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğu belirlenmiştir.- (Hirsch, Alan R. Koku ve Tat Tedavi ve Araştırma Vakfı)

Perakendeciler mağazalarının her yönünü hesaba katarlar: düzen ve dekor, müzik ve aydınlatma. Artık deneyimli perakendeciler, müşterilerinin beşinci hissini kullanıyorlar.

Unutulmaz bir deneyim

Koku duyumuz, beynin hafıza ve duygudan sorumlu olan kısmı ile doğrudan bağlantılıdır.

Yükselmiş satışlar

Ortam kokusu, tüketici davranışlarını duygu, değerlendirme, bir mağazaya geri dönme ve satın alma niyetinde isteme konusunda tüketici davranışlarını arttırma konusunda en güçlü etkiye sahiptir.

 

Fitness ve Spor Merkezleri

Koku gerçeği

Ruh hali, hoş kokulu bir ortamda% 40 oranında yükselmektedir.

Günümüzün spor salonu formda, güçlü ve sağlıklı bir yer olmaktan çok daha fazlası haline geldi – birçok üye için güven, mutluluk ve refahı besleyen bir yaşam tarzı ve evden uzakta bir ev haline geldi. Güler yüzlü personel, özel kişisel eğitmenler, en son teknolojiye sahip donanımlar ve bir zamanlar farklılaştırıcı olan özel egzersiz programları şimdi referans noktasıdır.

Bugün tüm farklı fitness trendleriyle, spor salonunuzu diğerlerinden farklı kılan nedir? Üyelerinizle bağlantı kurmanın harika bir yolu kokunun gücüdür. Amaç rahatlamak ve gençleştirmek ya da ilham vermek ve enerjilendirmek olsun, kokulandırma herhangi bir ortama uygun bir ruh hali yaratma yeteneğine sahiptir. Koku resepsiyona, soyunma odalarına, aerobik stüdyolarına, buhar odalarına ve ortak kullanım alanlarına kolaylıkla uygulanabilir. Keyifli bir koku garantili memnuniyet için serin, temiz ve enerjik bir ortam gösterecektir.

Yeni bir müşteri kapıdan girdiği andan itibaren, üye kaydı yapmanızı sağlayan mükemmel ortamı yaratmak istersiniz. Doğru koku, yeni üyeler çekebilir ve tanıdıkları keyif aldıkları bir ortam yaratabilir.

Temizlik

Spor salonunun ter gibi kokması gerekmez. Hoş bir ortam yaratmak ve rekabette üstünlük kazanmak için koku sistemlerimizi kullanın.

Canlandır ve Yenile

Okaliptüs ve nane ile doldurulmuş saunalar veya buhar odaları üyelerinizin yeniden canlandığını hissettirecek. Bilimsel araştırma, uçucu yağların hava kaynaklı bakteriler, virüsler ve küflerle mücadele ettiğini ve ortadan kaldırdığını doğrulamaktadır.

 

Oteller ve Konuk Evleri

Kokunun kullanılması, otelinizin nasıl algılandığını ve hatırlandığını doğrudan etkileme yeteneğine sahiptir. Benzersiz konuk deneyimleri oluşturmak lüks, butik ve yaşam tarzı markalı oteller için önemli bir eğilimdir. Konuklar geldikleri andan itibaren deneyimlerinin özel olduğunu hissetmek isterler. Hoş koku ile mükemmel ambiyansı yaratabilir ve misafirleriniz üzerinde güçlü bir izlenim yaratabilirsiniz.

Ortamınız ve markanız, lobi, salon, toplantı odaları, spa, spor salonu ve daha fazlası gibi halka açık alanlarda özel bir koku kullanımıyla geliştirilebilir. Dünya çapındaki konukseverlik markaları, avantajları için koku kullanıyor, hoş kokulu kalışları bittikten çok sonra canlı kalarak, gerçek anlamda kalıcı bir izlenim bırakıyor.